top of page

Filo Kiralama

 Filo Kiralama Nedir ?

              

Bir aracın satın alma maliyetine katlanmaksızın, gönül rahatlığıyla kullanabilmenin en iyi ve en güvenli yoludur. 

Filo Kiralama, şirketimizin binek araçlarını satın almak yerine uygun koşullarda ve uzun süre kiralayabileceğiniz bir hizmet paketidir.​

  • Şirket sermayenizi bağlamadan

  • Satın alım finansmanı ile uğraşmadan

  • Banka Kredi Limitlerini Kullanmadan

  • Aracınızın ikinci el değer kaybı düşünmeden

 

Bunun yanı sıra, plaka tescili, Zorunlu Trafik Sigortası, Kasko ve Mali Sorumluluk Poliçesi, vergi, bakım ve onarım gibi zaman ve emek gerektiren tüm operasyonel işlerin yönetimi de  kiralama hizmetine dahildir. Tek bir araca dahi ihtiyacınız var ise Filo Kiralama hizmetinden yararlanabilir, satın almayla kıyaslanmayacak ölçüde uygun bir maliyetle aracınıza sahip olursunuz.

01Filo Kiralama Neden Daha Avantajlı ?

 Bir araç satın almaya karar verdiğinizde kanun gereği araç bedelinin %30  oranında toplu nakit çıkışı yapmanız veya ihtiyacınız olan nakit kredi kullanmanız gerekmektedir. Masraflarınız bununla da bitmez. Satın aldığınız aracın Zorunlu Trafik Poliçesi,  Bandrol ,Periyodik Bakım, Onarım, Kış Lastik değişimi  ve depolama maliyetleri gibi ek masraflar olarak karşınıza çıkar. Ayrıca aracınızın 2. El değer Kaybı, hasar durumda zor satışı belirsizliği de sizin için bir risk unsuru olacaktır.

 

02 Aylık Sabit Taksitler 

Araç satın almak yerine kiralamanız durumunda herhangi bir peşinat ödemesi  ve satın alım bedelleri  ile ilgili toplu nakit çıkışı yapmanıza gerek kalmaz. Ödemeleriniz kiraladınız yıllar içerisinde sabittir.

03 Kasko , Sigorta ve  Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemeleri

Araçların kasko ve Trafik sigortası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ( Ocak-Temmuz Dönemi ) kiralama kapsamına dahil edilmiştir.  Aracınızın satın aldığınızda ödemek zorunda kaldığınız,  fakat kanunen kabul edilmeyen gider olan Motorlu taşıtlar Vergisi  ödemeleri, kiralamanız durumunda ek yük olmaktan çıkar. Kiralama faturanızı Gelir Vergisinden düşebilirsiniz.

04 KDV Avantajı

 Aracı doğrudan satın almanız halinde, KDV bir maliyet unsuru olarak karşınıza çıkar ve KDV indiriminde kullanılamaz. Kiralama halinde  ise KDV’nin tamamı indirilecek KDV olarak kullanılabilir.

 

05 Güçlü Bilanço Görünümü

Araç kiralamak bilançonuzun görümüne olumlu katkı sağlar. Banka kredisi ile satın almadan farklı olarak, şirketiniz ödeme planında yer alan ve vadesi gelmemiş ileri tarihli kira bedelleri bilançonuzda  mali borçlarınız altında yer almaz ve borçlanma kapasitenizi de olumsuz etkilemez. 

bottom of page